Najpopularniejsze

Ile kosztują aparaty ortodontyczne?

Ile kosztują aparaty ortodontyczne?

Ile kosztują aparaty ortodontyczne? Przeciętny dorosły pacjent wyda około 5,500$ na aparat ortodontyczny. Jednak cena ta może się różnić w zależności od regionu. Badanie American Dental Association’s 2020 Survey of Dental Fees, wydane w zeszłym miesiącu, zauważyło, że niektóre obszary są droższe od innych – fragment ten został przygotowany przez stronę agdboss.pl. W tym artykule rozbijemy koszty różnych rodzajów aparatów ortodontycznych, w tym ceramicznych i przezroczystych zamków. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, aparat ortodontyczny może sprawić, że Twój uśmiech będzie wyglądał lepiej niż kiedykolwiek.

Koszt aparatu ortodontycznego

W zależności od systemu i rodzaju aparatu ortodontycznego, jego cena może się znacznie różnić. Typowy koszt aparatu ortodontycznego wynosi od 2,000 do 8,500 dolarów. Wiele planów ubezpieczeniowych pokrywa koszt aparatu, choć często wymagają one wyboru ortodonty z sieci afiliacyjnej. Niemniej jednak, można znaleźć wiele sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze na aparaty ortodontyczne, w tym rabaty i opcje finansowania. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat sposobów oszczędzania na aparacie ortodontycznym.

Firmy ubezpieczeniowe pokryją koszt większości tradycyjnych metalowych aparatów ortodontycznych, choć może być konieczne zapłacenie różnicy, jeśli zdecydujesz się na droższy aparat. Niektóre plany ubezpieczeniowe pokrywają tylko podstawowe aparaty, podczas gdy inne zapłacą tylko za pierwszy zestaw aparatów. Medicaid pokrywa aparaty ortodontyczne zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jeśli są one niezbędne z medycznego punktu widzenia. Upewnij się, że zbadałeś zasady przed podjęciem decyzji, czy będziesz pokryty, czy nie.

Koszt aparatu lingwalnego

Koszt aparatu lingwalnego może być zbyt drogi dla Twojego budżetu. Za to leczenie ortodontyczne będziesz musiał zapłacić około 10 000 dolarów bez ubezpieczenia. Jeśli nie jesteś w stanie ponieść pełnych kosztów, rozważ możliwość skorzystania z dotacji rządowych. Na szczęście, istnieje wiele opcji dostępnych. Można dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do Medicare lub Medicaid, z których oba są przeznaczone dla osób powyżej 65 roku życia. Twój ubezpieczyciel może również pokryć koszt ukrytego aparatu ortodontycznego, jeśli masz Medicaid lub CHIP.

Wybór dentysty z doskonałą reputacją jest kluczowy, jeśli rozważasz uzyskanie aparatu lingwalnego. Powinieneś znaleźć takiego, który znajduje się w pobliżu Twojego domu, pracy lub szkoły. Posiadanie gabinetu dentystycznego w pobliżu może zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli masz wiele zębów do wyprostowania, znalezienie specjalisty w pobliżu domu może sprawić, że kolejne wizyty będą łatwe. Znalezienie dentysty o doskonałej reputacji pomoże Ci uniknąć wszelkich komplikacji.

Koszt tradycyjnego metalowego aparatu ortodontycznego

Jeśli rozważasz założenie aparatu dla swojego dziecka, możesz zastanawiać się, ile on kosztuje. Choć są one znacznie tańsze niż inne opcje, to jednak wiążą się z kosztami. Należy wiedzieć, że koszty aparatów metalowych zazwyczaj obejmują badania przed leczeniem, zdjęcia rentgenowskie oraz wizyty kontrolne. Powinieneś również rozważyć, ile jesteś w stanie zapłacić za kontynuację leczenia, jak również za retainery i wizyty kontrolne po zakończeniu leczenia. W zależności od konkretnej sytuacji, ubezpieczenie może pokryć część lub całość kosztów. Można również sprawdzić, jakie są możliwości, jeśli posiada się konto oszczędnościowe oparte na zatrudnieniu.

Należy wiedzieć, że koszt tradycyjnego metalowego aparatu ortodontycznego może się znacznie różnić w zależności od długości leczenia i liczby wymaganych korekt. Zestaw aparatów może kosztować od trzech tysięcy do sześciu tysięcy dolarów, ale może się to różnić w zależności od konkretnego leczenia. Niektórzy ortodonci pobierają opłaty do sześciu tysięcy dolarów, ale ta liczba może się różnić. Jeśli nie masz ubezpieczenia, powinieneś spodziewać się, że zapłacisz od trzech do sześciu tysięcy dolarów za aparat ortodontyczny.

Koszt ceramicznego lub przezroczystego aparatu

Jeśli Twój budżet jest ograniczony, możesz zastanawiać się, jaki jest koszt ceramicznego lub przezroczystego aparatu ortodontycznego. Dobra wiadomość jest taka, że aparaty ceramiczne są tańsze niż tradycyjne aparaty metalowe. Wadą tych aparatów jest to, że mają one tendencję do łatwiejszego plamienia, więc mogą nie być warte dodatkowych kosztów dla Twojego dziecka. Jeśli jednak bardziej zależy Ci na wyglądzie Twojego dziecka, możesz rozważyć aparat ceramiczny.

Aparaty ceramiczne są również mniej zauważalne niż metalowe i nie powodują takiego dyskomfortu jak aparaty metalowe. Zamki ceramiczne są mniej wytrzymałe i mogą ulec złamaniu w przypadku spożywania twardych pokarmów, a ich wymiana może być konieczna częściej. Dodatkowo, aparaty ceramiczne mogą powodować odpryskiwanie powłoki z drutu, odsłaniając metaliczny kolor pod spodem. Aparaty te mogą być droższe i nie są dobrym wyborem w przypadku poważnych przypadków nieprawidłowego ustawienia zębów.

Koszt aparatu samoligaturującego

Koszt aparatu samoligaturującego jest zróżnicowany. W zależności od konkretnych potrzeb, planu leczenia ortodontycznego i budżetu, może on być przystępny cenowo lub niebotycznie drogi. Skonsultuj się z dr Lee, aby określić najlepszą opcję dla Ciebie. Studio uśmiechu Burlingame znajduje się w Millbrae, Burlingame i Hillsborough w Kalifornii. Świadczy również usługi w okolicznych miejscowościach. Aparaty samoligaturujące mogą być drogie, ale można zaoszczędzić pieniądze, kończąc leczenie w domu.

W zależności od rodzaju leczenia ortodontycznego, aparat samoligaturujący może kosztować od 2,500 do 8,000 dolarów. Koszt zabiegu zależy od ciężkości wady zgryzu lub stopnia skomplikowania zgryzu. Przed założeniem aparatu samoligaturującego należy dowiedzieć się, czy ubezpieczenie pokryje koszty. Jeśli nie, należy zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i zapytać, co obejmuje ubezpieczenie aparatu samoligaturującego.

Koszt retainerów

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów retainerów jest wyjmowany aparat Essix. Aparat Essix może kosztować od 100 do 250 dolarów za jeden łuk lub od 200 do 500 dolarów za oba łuki. Są one wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego i uszczelnione próżniowo, aby uniknąć odblasków, ale mogą łatwo złamać lub zdeformować. Z tego powodu retainer Essix może być drogi, zwłaszcza jeśli zostanie zgubiony lub uszkodzony.

Koszt retainera różni się w zależności od użytych materiałów i liczby wymaganych retainerów. Koszt pojedynczego retainera może wynosić od 150 do 500 dolarów w zależności od rodzaju użytego materiału. Dla pełnego zestawu retainerów pacjenci powinni przeznaczyć co najmniej 500 dolarów. Jednakże, jeśli muszą nosić retainery na noc, może to kosztować od 150 do 600 dolarów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *