Aktualności

Jak zdobyć fundusze na aparat ortodontyczny 2022

Jak zdobyć fundusze na aparat ortodontyczny 2022

Jeśli masz ubezpieczenie dentystyczne, możesz otworzyć konto oszczędnościowe na zdrowie i wpłacić do $7,300 na składki odliczane od podatku w 2022 roku. Pieniądze z konta można wykorzystać na opłacenie kwalifikowanych wydatków stomatologicznych, ortodontycznych lub medycznych. Konta oszczędnościowe na zdrowie nigdy nie tracą ważności. Można je wykorzystać do oszczędzania na przyszłe koszty ortodontyczne i nadal unikać płacenia podatków od tych oszczędności – część ta została skonstruowana przez redaktorów serwisu salonkosmetykilaserowej24.pl. Jeśli jednak nie masz ubezpieczenia dentystycznego, możesz nadal wpłacać środki na swoje konto oszczędnościowe i spłacić koszt aparatu ortodontycznego w 2022 roku.

Medicaid

Wielu dorosłych o niskich dochodach szuka w Medicaid środków na aparat ortodontyczny, ale wymogi kwalifikacyjne programu różnią się w zależności od stanu. Na przykład, Medicaid nie płaci za aparaty ortodontyczne dla osób dorosłych z upośledzeniem zgryzu. Aby osoba dorosła mogła się zakwalifikować, jej wada zgryzu musi znacząco wpływać na zdrowie jamy ustnej oraz zdolność żucia i mówienia. Medicaid nie pokrywa kosztów opieki ortodontycznej dla każdego dziecka z krzywymi zębami, jednak wiele osób dorosłych o niskich dochodach może znaleźć wsparcie na wyprostowanie swoich krzywych zębów.

Jeśli finansowanie aparatu ortodontycznego przez Medicaid nie wchodzi w grę, rozważ skorzystanie z elastycznego konta wydatków lub konta oszczędnościowego na zdrowie, aby pokryć koszty opieki ortodontycznej. Konta te działają jak finansowanie bez kontroli kredytowej i wykorzystują dolary przed opodatkowaniem do opłacenia kwalifikujących się wydatków. Musisz jednak spełnić wszystkie niezbędne kryteria, aby otrzymać to świadczenie. Dlatego przed złożeniem wniosku o konto oszczędnościowe na zdrowie lub Medicaid należy upewnić się, że posiada się aktualną kartę Medicaid.

Chociaż możesz otrzymać darmowy aparat ortodontyczny, jeśli kwalifikujesz się do Medicaid, powinieneś być świadomy wymagań kwalifikacyjnych. Wielu ortodontów nie akceptuje Medicaid i należy sprawdzić w lokalnym departamencie zdrowia, aby dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz. W większości przypadków, aparat ortodontyczny może kosztować do $3,500, więc musisz zrobić swoje badania, aby określić, czy finansowanie Medicaid dla aparatów ortodontycznych jest właśnie dla Ciebie. Należy również sprawdzić na stanowej stronie internetowej Medicaid, czy kwalifikujesz się do pokrycia i którzy świadczeniodawcy akceptują Medicaid.

Oprócz ubezpieczenia stomatologicznego, należy rozważyć zakup ubezpieczenia stomatologicznego. Jeśli masz kwalifikujące się warunki, Medicaid pokryje koszty aparatu ortodontycznego, ale nie koszty aparatu dla dorosłych. Korzyści z ubezpieczenia stomatologicznego obejmują szeroką sieć dostawców, więc ważne jest, aby znaleźć plan bez okresu oczekiwania i niskie potrącenia. Jeśli nie jesteś pewien, czy Medicaid zapłaci za aparat ortodontyczny, upewnij się, że skorzystasz z bezpłatnej konsultacji dotyczącej ubezpieczenia stomatologicznego.

Ponieważ pandemia COVID-19 miała dramatyczny wpływ na zapisy, zwiększony FMAP FFCRA i wymóg ciągłych zapisów MOE wygasłyby w połowie kwietnia 2022 roku. Jednak ogłoszenie przez administrację, że FFCRA zakończy program, prawdopodobnie będzie miało znaczący wpływ na zapisy i wydatki w stanowych programach Medicaid. Jeśli te programy zostaną przedłużone, wymagałoby to dodatkowego pięcioprocentowego wzrostu federalnych płatności dopasowujących dla aparatów 2022.

Plany rabatowe

Uzyskanie aparatu ortodontycznego nie jest tanie, ale nie musi to być poważny kryzys finansowy. Oszczędzanie pieniędzy na wydatki związane z aparatem ortodontycznym to łatwy sposób na opłacenie leczenia. Konta oszczędnościowe dla zdrowia i elastyczne konta wydatków to dwa popularne sposoby płacenia za aparat ortodontyczny. Oba działają jak finansowanie bez kontroli kredytowej i pozwalają na wykorzystanie dolarów przed opodatkowaniem na kwalifikujące się wydatki. Można nawet wykorzystać te pieniądze do opłacenia opieki ortodontycznej dla całej rodziny.

Inną opcją jest ubieganie się o grant stomatologiczny. Istnieje wiele dotacji dostępnych dla osób potrzebujących opieki dentystycznej. Sprawdź wymagania kwalifikacyjne programu i złóż odpowiedni wniosek. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej programu. Możesz znaleźć dotacje na opiekę stomatologiczną w swojej okolicy. Podążając szlakiem pieniędzy, możesz uzyskać finansowanie dla swojego aparatu ortodontycznego 2022. Musisz jednak pamiętać o spełnieniu pewnych wymagań.

Kwota pokrycia, jaką oferuje każdy plan, może się różnić. Ogólnie rzecz biorąc, plany, które obejmują opiekę profilaktyczną, mają niższe procenty koasekuracji niż te, które tego nie robią. Różnica może wynosić nawet 25%, a zniżka ta jest dostępna tylko w przypadku usług świadczonych w sieci. Świadczenia stomatologiczne będą miały wpływ na wysokość pokrycia. Na przykład, jeżeli zapłacisz za aparat ortodontyczny dla całej rodziny w ramach planu stomatologicznego, który pokrywa wszystkie koszty, możesz otrzymać bezpłatne usługi ortodontyczne.

Oprócz planów oszczędnościowych można również wykupić ubezpieczenie stomatologiczne. Niektóre polisy ubezpieczeniowe pokrywają koszty aparatów ortodontycznych, ale może się okazać, że będą one wyższe niż pokrycie dostępne w ramach planu rabatowego. W niektórych przypadkach firma ubezpieczeniowa może pokryć koszty ortodoncji tylko wtedy, gdy dana osoba nie ukończyła 21 lat lub jest na utrzymaniu ubezpieczonego. Należy jednak sprawdzić u swojego ubezpieczyciela, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Elastyczne konta wydatków

Najlepszym sposobem wykorzystania elastycznego konta wydatków (FSA) na leczenie ortodontyczne jest upewnienie się, że wykorzystają Państwo wszystkie pieniądze, które pozostały na koncie do końca roku. Podczas gdy wydatki medyczne są nieprzewidywalne, leczenie ortodontyczne jest zazwyczaj dobrze zaplanowane. To sprawia, że FSAs są świetnym narzędziem do wykorzystania jako strategia płatności. W większości przypadków można wykorzystać FSA do opłacenia pełnej ceny aparatu ortodontycznego.

Fundusze FSA rolują się z roku na rok i wygasają 31 grudnia. Są one przeznaczone tylko na wydatki medyczne, ale jeśli masz wystarczająco duże saldo, możesz nawet otrzymać zwrot za swój wkład. Świetnym sposobem na zdobycie funduszy na aparat ortodontyczny jest założenie konta u pracodawcy. Zapytaj pracodawcę, czy oferuje opcję rolowania, abyś mógł wykorzystać pieniądze z FSA na inne zabiegi dentystyczne.

Użycie swojego FSA do opłacenia aparatu ortodontycznego to świetny sposób na zaoszczędzenie na podatkach. Średni koszt tradycyjnego aparatu ortodontycznego wynosi od około $3,000 do $7,500. Podczas gdy ubezpieczenie dentystyczne może pokryć część tych kosztów, należy skorzystać z FSA, aby zapłacić za resztę. Chociaż należy wykorzystać fundusze FSA w ciągu bieżącego roku, najlepiej jest dokonać płatności przed tym terminem, aby uniknąć przekroczenia limitu.

Należy pamiętać, że fundusze FSA nie mogą być wykorzystane na kosmetyczne zabiegi stomatologiczne, dlatego należy skontaktować się z dostawcą planu, aby ustalić, czy można użyć FSA do opłacenia aparatu ortodontycznego 2022. Podczas gdy zabiegi kosmetyczne nie są pokrywane przez fundusze FSA, są one często medycznie niezbędne. Dlatego ważne jest, aby umówić się na wizytę z dużym wyprzedzeniem przed końcem roku, aby dostawca mógł przetworzyć dla Pana/Pani roszczenia.

Wykorzystanie FSA do opłacenia aparatu ortodontycznego jest doskonałym sposobem na zwiększenie wynagrodzenia za pracę, jak również powiększenie konta oszczędnościowego. Wykorzystując FSA do opłacenia aparatu ortodontycznego 2022, otrzymasz nieopodatkowaną premię w wysokości do $1,000 za wydatki na opiekę zdrowotną. Aby skorzystać z FSA, należy udowodnić, że posiada się inne ubezpieczenie, które pokrywa koszty.

Ubezpieczenie stomatologiczne

Plan ubezpieczenia stomatologicznego to świetny sposób na pokrycie kosztów usług stomatologicznych. Polisy te działają poprzez płacenie miesięcznej składki. Dentyści w sieci są zakontraktowani, aby oferować swoje usługi po obniżonej cenie. Ubezpieczyciel pokrywa pewien procent kosztów, jeśli jesteś w sieci, lub do 100 procent. Inne plany oferują ograniczone pokrycie i wymagają, abyś zapłacił różnicę między opłatą przewoźnika a opłatą dentysty.

Plany UnitedHealthOne Essential i Preferred zapewniają podstawowe pokrycie i są idealne dla osób, które potrzebują tylko podstawowej opieki stomatologicznej. Oba te plany pokrywają 80% profilaktycznej opieki stomatologicznej od pierwszego dnia i 100% do końca drugiego roku. W pierwszym roku oba plany pokrywają do $1,000 na profilaktyczną opiekę stomatologiczną. Premia za każdy z tych planów wyniesie około 600 dolarów, więc są one świetną propozycją za niską miesięczną opłatę.

Innym sposobem na uzyskanie darmowego aparatu ortodontycznego dla nastolatka jest Medicaid. Rządowy program ubezpieczeń zdrowotnych obejmuje niektóre usługi stomatologiczne, ale nie leczenie ortodontyczne. Jeśli jesteś osobą dorosłą o niskich dochodach, możesz zakwalifikować się do Medicaid, programu finansowanego przez rząd, który zapewnia pokrycie stomatologiczne dla osób ubogich i pracujących. Mogą tam jednak obowiązywać okresy oczekiwania, potrącenia i ograniczenia dotyczące leczenia ortodontycznego. Należy zawsze wybierać dentystę z sieci swojego ubezpieczyciela.

Oprócz zapoznania się z planami ubezpieczeń stomatologicznych należy upewnić się, że dany plan obejmuje aparat ortodontyczny. Wiele z tych planów ma długie okresy oczekiwania, wynoszące od 12 do 24 miesięcy, więc przed ich zakupem należy skonsultować się z ortodontą. Większość planów dla dzieci obejmuje również aparaty ortodontyczne, ale większość planów dentystycznych dla dorosłych nie. Jeśli trzeba czekać na pokrycie aparatu przez ubezpieczenie, być może trzeba będzie dodać rider ortodontyczny lub wykupić dodatkowe pokrycie.

Możesz również kwalifikować się do otrzymania dotacji CHIP. Jeśli Twoja rodzina zarabia zbyt dużo, aby zakwalifikować się do zwykłej Medicaid, możesz ubiegać się o dotację CHIP. Pieniądze z dotacji CHIP pokryją większość kosztów ortodontycznych. Sprawdź swoje oświadczenie o pokryciu CHIP, aby dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz. Koszt ubezpieczenia stomatologicznego dla dorosłych wynosi około 20 dolarów miesięcznie dla osoby fizycznej, ale może osiągnąć 200 dolarów rocznie, jeśli jesteś rodziną. Niezależnie od tego, czy się kwalifikujesz, czy nie, możesz nadal być w stanie zaoszczędzić.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *