Najpopularniejsze

Proteza na implantach w jeden dzień – czy to możliwe?

Proteza na implantach w jeden dzień – czy to możliwe?

Jeśli myślisz o uzyskaniu nowego zestawu zębów, być może zastanawiasz się, czy możliwe jest wykonanie protezy na implantach w jeden dzień. Istnieje wiele korzyści z tego zabiegu, ale może on nie być odpowiedni dla każdego. Aby upewnić się, że jesteś dobrym kandydatem do tej procedury, dr Rahmani przeprowadzi dokładny egzamin i zapyta o Twoją historię medyczną. Po zagojeniu się implantów należy stosować miękką dietę przez sześć do ośmiu tygodni. Ma to na celu zapobieganie ich przemieszczaniu się i negatywnemu wpływowi na proces osseointegracji. Zwiększa to również ryzyko niepowodzenia implantu.

Wady implantów stomatologicznych wszczepianych w tym samym dniu

Chociaż implanty stomatologiczne są doskonałym rozwiązaniem w celu zastąpienia zębów, ich instalacja może trwać od sześciu do dziesięciu miesięcy. Implanty zakładane w tym samym dniu to znacznie szybszy sposób na uzyskanie nowych zębów w ciągu zaledwie jednego dnia. Jednak implanty wykonywane w tym samym dniu mogą nie być odpowiednie dla każdego. Przed poddaniem się tej procedurze należy rozważyć następujące wady implantów zębowych zakładanych w tym samym dniu. Przed wyborem tej opcji warto rozważyć także inne możliwości.

Jedną z głównych zalet implantów stomatologicznych zakładanych w tym samym dniu jest krótszy czas powrotu do zdrowia. Wystarczy jedna wizyta u dentysty, w porównaniu z dziesięcioma w przypadku tradycyjnych implantów. Implanty wszczepiane w tym samym dniu mogą powodować zwiększony ból, obrzęk lub utratę kości szczęki i nie są odpowiednie dla każdego pacjenta – element ten został stworzony przez specjalistów strony Świat medycyny estetycznej. Jednak zalety znacznie przewyższają wady. Główne wady implantów stomatologicznych wykonywanych w tym samym dniu to:

Kolejną główną wadą implantów stomatologicznych w tym samym dniu jest to, że mogą one nie przetrwać tak długo jak tradycyjne implanty stomatologiczne. W przypadku wyboru tej procedury istnieje ryzyko utraty kości, co może doprowadzić do obluzowania się implantu. Ponadto pacjent może odczuwać większy dyskomfort po zabiegu, a procedura może trwać dłużej niż w przypadku tradycyjnych implantów. Konieczne będzie także zgłaszanie się na wizyty kontrolne. Jednak wskaźnik sukcesu w przypadku implantów wszczepianych w tym samym dniu stale rośnie. Według danych National Center for Biotechnology Information wskaźnik powodzenia implantów stomatologicznych wszczepianych w tym samym dniu jest wyższy niż w przypadku implantów konwencjonalnych.

Procedury zaangażowane

Jedną z najbardziej popularnych opcji implantów stomatologicznych jest procedura protezy tego samego dnia. Procedura ta łączy w sobie wszystkie kroki niezbędne do uzyskania nowego zestawu zębów. Nie wymaga ona znieczulenia miejscowego i jest bezbolesna. Po umieszczeniu implantu stomatologicznego lekarz umieszcza na nim łącznik. Jest to element protezy, który będzie widoczny podczas uśmiechu. Po umieszczeniu nakładki leczniczej zęby zostaną przykryte nakładką leczniczą, aby zapobiec wzrostowi kości lub tkanki na wierzchu implantu.

U pacjenta z niezdrową jamą ustną wystąpią ubytki. Ubytki te są wynikiem działania bakterii, które gromadzą się u podstawy i między zębami. Bakterie te zużywają szkliwo zębów, ostatecznie niszcząc je aż do nerwów. Jeśli ubytki są wystarczająco poważne, może być potrzebna procedura implantów stomatologicznych tego samego dnia, aby uratować swój uśmiech. Ważne jest, aby unikać wszelkich twardych pokarmów przez sześć do ośmiu tygodni po zabiegu. Jeśli nie zachowasz ostrożności, implanty mogą się przesunąć, co może doprowadzić do niepowodzenia.

Procedury związane z protezą na implantach w jeden dzień są porównywalne z procedurami dotyczącymi konwencjonalnej chirurgii implantów stomatologicznych. Procedura ta jest jednak bardziej przystępna cenowo. Ponieważ stosuje się mniejszą liczbę implantów, do zastąpienia łuku zębowego potrzeba mniej implantów. W porównaniu z kosztem konwencjonalnej chirurgii implantologicznej, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Ponadto, koszt jest znacznie niższy, ponieważ wymaga mniejszej liczby wizyt u dentysty. A ponieważ zabieg można wykonać w ciągu jednego dnia, jest on korzystny dla pacjentów, którym wcześniej powiedziano, że nie nadają się do wszczepienia implantów stomatologicznych.

Kwalifikacje pacjentów

Jeśli stracili Państwo lub rozważają uzyskanie nowego kompletu zębów, warto dowiedzieć się więcej o procedurze znanej jako Teeth in a Day. W procedurze tej wykorzystuje się implanty stomatologiczne do podparcia protezy całkowitej. Po zamocowaniu na implantach nowe zęby będą służyć przez całe życie. Pacjenci mogą udać się do swojego dentysty, aby omówić dostępne opcje. Specjalista w Centrum Implantologiczno-Specjalistycznym Dental Implant zapewni Państwu fachową opiekę i poradę.

Procedura ta nie jest jednak odpowiednia dla wszystkich. Pacjenci, którzy cierpią na choroby dziąseł, utratę kości lub inne schorzenia nie są dobrymi kandydatami do tego zabiegu. Wiele osób, które mają zniszczone zęby lub ich brakuje, pragnie poprawić stan zdrowia jamy ustnej i swój uśmiech. Twój dentysta oceni ogólny stan zdrowia i zaleci długoterminowe rozwiązanie dla Twojego uśmiechu. Okres rekonwalescencji jest minimalny, a większość pacjentów nie doświadcza siniaków ani obrzęków.

Procedura wymaga wykonania szeregu pomiarów. Pomiary te służą do zaplanowania umieszczenia implantów stomatologicznych i zaprojektowania protezy zębów zastępczych. Zapewnia to najwyższy poziom komfortu i stabilności. Przed poddaniem się zabiegowi pacjenci powinni przejść dokładne badanie stomatologiczne. Wykonywane są zdjęcia rentgenowskie i trójwymiarowe zdjęcia zębów. W razie potrzeby tworzone są modele zębowe. Po uzyskaniu zgody na zabieg chirurg stomatolog zamocuje zęby zastępcze.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *