Swoją praktykę staram się wyposażać w najlepszy dostępny na polskim rynku sprzęt, który w znacznej mierze może ułatwić, usprawnić i poprawić dokładność wykonywanych przeze mnie zabiegów.

UNIT STOMATOLOGICZNY

W mojej praktyce pacjent może wygodnie leżeć na fotelu stomatologicznym Polskiej Firmy TopDental, wyposażonym w wygodne oparcie i ergonomiczny zagłówek.

APARAT PANTOMOGRAFICZNY

Orthoralix 8500 DDE jest nowym systemem Gendex-a, służącym wykonywaniu wysokiej jakości zdjeć pantomograficznych. Nowoczesny, atrakcyjny design aparatu Orthoralix 8500 łatwo komponuje się z wyposażeniem gabinetu. Napędzana elektrycznie teleskopowa kolumna powoduje, że system jest bardzo zwarty i efektowny.

ZDJĘCIE PANTOMOGRAFICZNE

Jest to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowe-żuchwowe i częściowo zatoki szczekowe. Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund.

KOŃCÓWKI STOMATOLOGICZNE

Głównym narzędziem mojej pracy są wysokiej klasy końcówki stomatologiczne Szwedzkiej firmy BienAir. Trójdrożny spray wodno-powietrzny daje idealne chłodzenie opracowywanego zęba. Każda z końcówek zaopatrzona jest w system doświetlenia pola operacyjnego dający lepszy wgląd w ubytek.

KAMERA WEWNĄTRZUSTNA

Podczas diagnostyki oraz w trakcie leczenia każdy pacjent może mieć wgląd w pole zabiegowe dzięki kamerze wewnatrzustnej ONYX, wyświetlającej rzeczywisty obraz na monitorze zamontowanym przy unicie. Kamera pozwala także na rejestracje prezentowanego obrazu.

RTG + RVG

Nieocenionym narzędziem podczas diagnostyki jest także amerykański rentgen stomatologiczny GENDEX współpracujący z systemem radiowizjografi VisualiX eHD. Zdjęcie RTG to podstawa prawidłowej diagnostyki. Posiadanie aparatu RTG gabinecie oszczędza pacjentowi czas, a lekarzowi daje pewność trafnej diagnozy.

GENDEX GXS-700

Jest to systemem radiografii opracowanym z myślą o pełnej optymalizacji pozycjonowania czujnika w jamie ustnej. Dzięki specjalnemu "kroplowemu" kształtowi, zaokrąglone narożniki i gładkie krawędzie pozostają w zgodności anatomią pacjenta, ułatwiając umieszczenie go w pożądanej pozycji, poprawiając dostęp i zwiększając komfort badanego. Od momentu wykonania zdjęcia zęba do otrzymania obrazu na ekranie komputera upływa około 2 sekundy. Radiowizjografia pozwala także na znaczne obniżenie dawki promieniowania X o około 80% w stosunku do zdjęć konwencjonalnych. GXS-700 jest źródłem niespotykanej jakości cyfrowych obrazów dzięki rozwinięciu przez Gendex-a technologii "Wysokiej Rozdzielczości". Technologia czujnika optymalizuje skuteczność procesu przechwytywania obrazu gwarantując najwyższą ostrość i rozpoznawalność detali anatomicznych. Najnowsza wersja oprogramowania opracowana przez GENDEX-a do diagnostyki radiologicznej w zakresie stomatologicznym oraz szczękowo-twarzowym. Umożliwia poprawę jakości obrazów i zwiększenie ich wartości diagnostycznej, oraz zarządzanie bazą zdjęć i pacjentów. VixWin Platinum stanowi kontynuację udanej serii programów VixWin, wzbogaconą o nowe funkcje i narzędzia oraz nowy graficzny interfejs, przez co przyspiesza pracę i dostarcza nowych możliwości analizy.

Dzięki najnowszej technologii system GXS-700 jest w stanie dostarczyć obraz w czasie rzeczywistym. Zachowuje przy tym niewiarygodną wręcz ostrość i wiernie odtwarza anatomiczne szczegóły, co stanowi olbrzymią pomoc w diagnostyce i dalszym leczeniu. 

LUPY ZABIEGOWE

Są niezbędne w prawidłowej diagnostyce. Służą do powiększania obrazu widzianego przez lekarza. Pozwala to na dużo precyzyjniejsze wykonywanie wszelkich czynności leczniczych, począwszy od oceny samego zęba przez jego opracowanie a skończywszy na tak precyzyjnym zabiegu jakim jest leczenie kanałowe.

ENDOMETR

Jest nieodzownym urządzeniem wykorzystywanym do pomiaru długości kanału korzeniowego podczas leczenia endodontycznego. Jego użycie niejednokrotnie decyduje o dokładności leczenia kanałowego zębów. Pozwala z bardzo duża dokładnością określić długość opracowywanego i wypełnianego kanału.

KOFERDAM

Stanowi system odpowiednio dopasowanych gum i klamer, które po zamocowaniu stanowią znakomita barierę izolującą ząb leczony od środowiska zewnętrznego. Podczas pracy w kofedamie pole zabiegowe jest oddzielone od pacjenta bariera gumową. Daje to komfort pracy lekarzowi oraz zabezpiecza pacjenta przed aspiracja drobnych narzędzi i płynów płuczących kanał.

SKALER i PIASKARKA

Skaler jest urządzeniem wykorzystywanym do komfortowego usuwania kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków. Piaskarka zaś do usuwania najdrobniejszego osadu nazębnego, idealnie poleruje powierzchnie zębów dając efekt optycznego wybielenia.

AUTOKLAW

Urządzenie zapewniające niezbędną w gabinecie stomatologicznym sterylność narzędzi i materiałów.

APARAT CYFROWY

Pozwala na archiwizacje przypadków klinicznych, porównanie etapów leczenia oraz efektów ostatecznych rekonstrukcji układu stomatognatycznego.

LAMPA POLIMERYZACYJNA

Służy do uzyskania właściwej twardości wypełnienia, które pierwotnie ma postać plastycznej masy wypełnieniowej.

FIZJODYSPENSER

Mikrosilnik Implantologiczny NeoSurge urządzenie stosowane w implantologii i chirurgii. Urządzenie pozwala na wysoce precyzyjne wykonywanie procedur chirurgicznych.