Wykonujemy:

-cyfrowe zdjęcia pantomograficzne OPG

-cyfrowe zdjęcia punktowe RVG

 

 Pantomogram to zdjęcie rentgenowskie struktur zakrzywionych szczęki i żuchwy. Ortopantomogram (skrót OPG) to pantomogram wykonany w technice ortoradialnej, tzn. promień padający na kliszę przechodzi przez każdy ząb prostopadle do krzywizny wyrostka zębodołowego w tym miejscu.

 

OPG to zdjęcie przeglądowe przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów, zawiązków zębów oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe, jest również pomocne w ocenie wad rozwojowych, urazach i nowotworach.

 

Za pomocą pantomogramu można wykryć wiele nieprawidłowości, jak np. próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, dodatkowe i nadliczbowe, zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo. Ze względu jednak na ogólny obraz czasami wymagane jest wykonanie dodatkowo dokładniejszego zdjęcia zębowego podejrzanej okolicy. Pantomogram daje również pogląd na stan kośćca w przypadku planowania zabiegu wszczepiania implantów zębowych.

 

Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund.W gabinecie dysponujemy systemem radiowizjografi cyfrowej Gendex GXS-700 do zdjęć wewnatrzustnych oraz cyfrowym aparatem pantomograficznym Gendex Orthoralix 8500 DDE. Dzięki najnowszej technologii system GXS-700 jest w stanie dostarczyć obraz w czasie rzeczywistym. Zachowuje przy tym niewiarygodną wręcz ostrość i wiernie odtwarza anatomiczne szczegóły, co stanowi olbrzymią pomoc w diagnostyce i dalszym leczeniu. Orthoralix 8500 DDE jest nowym systemem Gendex-a, służącym wykonywaniu wysokiej jakości zdjęć pantomograficznych. Nowoczesny, atrakcyjny design aparatu Orthoralix 8500 łatwo komponuje się z wyposażeniem gabinetu. Napędzana elektrycznie teleskopowa kolumna powoduje, że system jest bardzo zwarty i efektowny.