Implantologia jest najbardziej zaawansowaną dziedziną stomatologii polegającą na uzupełnianiu braków w uzębieniu. Daje ona szansę na piękny i naturalny uśmiech, a przede wszystkim na przywrócenie funkcji żucia. Zęby odbudowane na implantach prawie idealnie naśladują naturalne uzębienie, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

 

Leczenie implantologiczne jest stosowane do uzupełniania:

  • pojedynczych braków zębowych,
  • braków wielozębowych,
  • bezzębia, czyli całkowitego braku zębów

 

Implant jest to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości. Tytan jest metalem biokompatybilnym, doskonale tolerowanym przez organizm człowieka, co powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością , a w procesie gojenia trwającym kilka miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant stanowi stabilny fundament, na którym można wykonać odbudowę protetyczną (koronę, most lub protezę).

 

Implant wprowadza się w kości wyrostka zębodołowego podczas niewielkiego zabiegu chirurgicznego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest bezbolesny oraz całkowicie bezpieczny. Najpierw przygotowuje łoże implantu w kości za pomocą specjalnych wierteł. Następnie wprowadza implant zaszywając go całkowicie bądź zakładając natychmiastowo śrubę gojąca.

 

Po uzyskaniu osteointegracji przystępuje się do kolejnych procedur mających za zadanie wykonanie właściwego uzupełnienia protetycznego.

 

Jesteśmy autoryzowanym gabinetem systemu implantologicznego NeoBiotech.